Návod na lepší rána

08.09.2021

ANEB UŽ ZASE DO ŠKOLY

             Vplouváme do nového školního roku. Upřímně, my spíš se začátkem školního roku skáčeme - a hezky šipku s nějakým tím saltem navrch. 

Skládám poklonu všem "vícedětným"!

             Vyladit potřeby dvou školních dětí s potřebami paní učitelek mi připomíná adrenalinovou jízdu na tobogánu. Nečekala jsem, že to bude pro mě tolik náročné. A to mám děti jen dvě. 

        V létě jsme se vezli na vlně poctivého odpočívání. Školu jsme cíleně po koronavirových veletočích odsunuli ne na druhou nebo třetí kolej, ale rovnou na kolej odstavnou. Prožili jsme osvěžující indiánské léto a rychle jsme si na letní pohodu zvykli. Tím pádem sžít se se školním režimem nám jde trochu ztěžka.

             Na konci srpna jsem zjistila, že přes léto moje schopnost pružně reagovat na vypjaté situace notně ochabla. A protože jsem ještě donedávna byla na "druhé straně barikády" a taky jsem posílala seznamy školních pomůcek, celou situaci vnímám jako zásah karmy...dobře mi tak.

             Rada vstávat poslední dva týdny prázdnin o něco dřív vzala velmi rychle za své. I když jsem si každý večer dávala stejné předsevzetí, ráno se nedalo voňavým peřinám odolat. Takže nám nezbývalo než se po zbývající volné dny ujišťovat, že to v ostrém provozu určitě zvládneme.

               Po  začátku  školního  roku se  dalším  úskalím  stala  moje  upřímná  snaha  pomoct  dětem  s přípravou do školy. Po desáté zprávě v Bakalářích mi cukalo v oku. Ve snaze vzpomenout si, kterému dítěti patří daná informace, mě provázel zvláštní "dutý" pocit.

            Zapomenuté bačkory, jindy zase cvičky, chybějící učebnice nebo vyměněná svačina (protože šunka se pro vegetariána opravdu nehodí) jasně ukazovaly, že to pro mě bude hodně tvrdý oříšek. Opakující se snaha najít po ránu dva páry k sobě hodících se ponožek mi nekompromisně ukrajovala z denního přídělu mých sil, abych se pak sama vydala na schůzku s každou ponožkou jinou. Navíc jedna byla mojí dcery...uff.

A tak jsem se rozhodla, že končím.

             Se vší pokorou jsem uznala, že bude lepší, když si děti budou pěkně hlídat svoje povinnosti samy. Aspoň tak, jak to samy zvládnou. V jiných situacích je k samostatnosti vedeme, tak proč by se nezvládly připravit na další školní den samy?

Vytvořili jsme si návod pro klidnější rána a lepší den. 

Zatím docela dobře funguje.

Třeba pomůže zvládnout hektická rána i vám.