Konec, nebo začátek?

31.12.2022

A to je konec...Tří set šedesátým pátým dnem se uzavírá rok 2022. Nesmírně rychle to uteklo, co si budeme vykládat. V roce plném dvojek jsme měli hromadu očekávání, nejrůznějších plánů, tajných snů i vizí... 

Pro někoho možná nejsou poslední dny v roce nijak zvlášť speciální, ale já mám právě tenhle okamžik zastavení a zklidnění moc ráda. Mám ho ráda, i přes to, že někdy to probírání se událostmi uplynulého roku hodně zabolí. Naštěstí všechny smutky dostatečně vyváží velká porce těch nejbáječnějších zážitků a setkání.

A pak hlavně - je tu přeci začátek...začátek roku 2023. Nesmírně rychle to uteklo. Máme spoustu nevyslovených očekávání, velkých plánů, vytoužených snů a nových vizí...i tenhle okamžik mám ráda.

Už pár let máme u nás doma takovou tradici že společně vymýšlíme, co bychom určitě chtěli v novém roce zažít a s kým se chceme potkat. A pak, až se zase přiblíží konec roku, se na ty naše přání a sny znovu společně podíváme a zjistíme, která přání se nám povedlo proměnit ve skutečnost, a promyslíme, jestli to, co jsme nestihli, si necháme na rok další.

Poslední dny v roce naše rodina zpravidla tráví spolu s partou nejbližších přátel, se kterými společně vítáme nový rok. Letos nás bohužel zaskočila horda zákeřných bacilů, takže místo chození po výletech, společného brebentění a sdílení, ujídání dobrůtek a popíjení vína mám doma lazaret.

A protože sebelitování už bylo dost, rozhodla jsem se využít náhle vzniklého vzduchoprázdna a splnit jedno z mých zbývajících přání, které mi ještě zůstalo na seznamu plánů pro rok 2022. Vylézt z té svojí ULITY a nebát se víc sdílet. Koneckonců tím odpovím na otázku mojí kamarádky: "Tak kdy už konečně začneš sdílet a psát, co jsi zase s dětma vymyslela?"

Kdo mě zná, moc dobře ví, že ač jsem v jádru plánovací typ, často utíkám do světa myšlenek a vizí, a proto často zápasím s nešvarem dělat věci na poslední chvíli - a někdy to opravdu umím dohnat až do krajnosti. Tím pádem je víc než jasné, že moje odpověď nemůže znít jinak než: "No přece TEĎ, poslední den v roce."