Štěpánka Štočková

TĚŠÍ MĚ!

Jsem máma dvou dětí a s radostí si užívám naše společné chvilky. Taky ráda tvořím, kdykoli si najdu trochu času pro sebe. Miluju učení a baví mě prozkoumávat zákonitosti učebního procesu. Neustále něco studuju. Učení mi zkrátka nedá pokoj.

Po jedenácti letech sbírání zkušeností na různých typech škol u nás i v zahraničí jsem se stala učitelkou na volné noze a provázím děti i jejich rodiče na dobrodružné cestě vzděláváním. Společně hledáme a vybíráme nejvhodnější způsoby, jak se učit S LEHKOSTÍ. Pomáhám dětem vykouknout Z ULITY.

Když mi do života vstoupila Metoda instrumentálního uvědomování (vycházející ze základů Feuersteinovy metody instrumentálního obohacování - známé pod zkratkou FIE), konečně jsem získala stěžejní dílek do skládačky "Z ULITY". Metody MIU a FIE se staly mým hlavním nástrojem při práci s dětmi s nejrůznějšími výzvami, a završily tak moje hledání smysluplných způsobů, jak zprostředkovat dovednost učit se.

S radostí také spolupracuji s knihovnou Klecany jako lektorka programů zaměřených na podporu čtenářské gramotnosti u mladších školáků.

Moje zaměření

Jsem nadšenou lektorkou Metody instrumentálního uvědomování. Pomocí této metody pomáhám dětem čelit nejrůznějším výzvám v oblasti vzdělávání. Využívám také svých zkušeností z pedagogické praxe, kdy mým nejdůležitějším cílem bylo učit smysluplně, s důrazem na prožitek z procesu a učit vnímat chybu jako příležitost k dalšímu růstu. S nadšením tvořím originální "taháky" a sdílím nejrůznější způsoby, jak se naučit učit.

Díky Metodě instrumentálního uvědomování získaly všechny mé dosavadní znalosti a zkušenosti další rozměr.

  • Pomocí metody MIU pomáhám rozvíjet umění učit se

  • Školním dětem pomáhám nacházet místa, kde je nejvíc tlačí pata. Společně pak překračujeme nástrahy, které dětem brání v plynulém procesu učení.

  • Podporuji předškoláky a děti s odkladem školní docházky, aby s lehkostí zvládly vstup do školy.

  • Spolu-pracuji s respektem k jedinečnosti každého dítěte. Společně hledáme způsoby, jak se učit s lehkostí.

  • Nabízím také didaktickou podporu a konzultace rodinám.